İmplant Nedir ?

İmplant Nedir ?

Diş kayıplarına kalıcı çözüm

İmplant eksik dişlerin yerine geçen kemiğe yerleştirilen küçük bir vidadır. Titanyum diş implantları 40 seneden beri eksik dişlerin mümkün olan en iyi şekilde yerine konulması için kullanılmaktadır.

Doğal bir dişin kökü ile yaklaşık aynı büyüklüktedir.Kemiğe yerleştirilir ve 2-3 ay boyunca kemikle bütünleşmeye bırakılır. İmplantın kemiğe entegrasyonu ile ilgili genelde herhangi bir problem oluşmaz  çünkü titanyum  osteointegrasyon gerçekleştirebilen az sayıdaki materyalden biridir, böylece implant kemikle tamamen bütünleşebilir. İmplant kemikle bütünleştiğinde ikinci bölümü olan ve ağız içinde diş yerine geçen abutment implanta vidalanır…

• Kalıcı Çözüm.
• Konuşma ve Çiğnemede rahatlık.
• Doğal Görünüm.

• Yüz görünümü düzeltir.
• Kemik kaybı önler.
• Özel bakıma ihtiyaç duymaz.

• Güvenli ve Sağlamdır.
• Diyet kısıtlaması yoktur.

İmplant Hayat Kalitenizi arttırır

İmplant

KordonDent Karşıyaka, diş implantlarına odaklanıyor. Çünkü günümüzde eksik dişler için mümkün olan en iyi çözümün implant olduğuna inanıyoruz. Dişlerinizin eksiksiz olması, yaşam kalitenizi büyük ölçüde arttırır. Sadece rahat yemek yemekle kalmaz aynı zamanda harika görünebilirsiniz. Dişlerinizin olması yüzünüze şekil vermede yardımcı olur. Dişler kaybolduğunda, diş eti ve çene kemikleri küçülür ve bu da erken yaşlanma etkisine neden olur. İmplantlar eksik bir dişin bıraktığı boşluğa yerleştirildiğinde, çene kemiği büyüyecek ve implant ile kaynaşacaktır, ancak en önemli şey, çene kemiğinizin şeklinin korunacak ve yaşlanma etkisini durduracak olmasıdır. İmplantlar, bugün mevcut olan doğal dişlere en yakın çözümdür. İmplantlar inanılmaz derecede güçlüdür, yani elma ve havuç gibi sert yiyecekleri bile doğal dişleriniz gibi ısırıp çiğneyebileceğiniz anlamına gelir! Çok uzun ömürlüdür ve tüm doğal dişlerinizi kullanıyormuşsunuz gibi yaşamanıza izin verir.

Eğer eksik dişleriniz varsa veya dişleri kaybediyorsanız, boşluğu doldurmak bir protez, köprü veya implantlarla sağlanabilir. Bazılarına göre, takma dişler biraz eski modadır, belki de yaşlıların takabileceği bir şeydir ve sökme ve temizlemenin zorluğunu içerir. Tüm köprüler bir dereceye kadar komşu dişlerin kesilmesini gerektirir. Bununla birlikte, takma dişler ve köprüler ile ilgili en büyük problem, çıkarılan dişlerin etrafındaki kemiği ve dişetini koruyamadığı için yaşlanma etkisi yaratmalarıdır. Öte yandan diş implantları normal dişler gibi hissettirirler, bitişik dişlerin kesilmesini gerektirmezler, çok daha kalıcı bir çözümdür ve diş eti büzülmesini ve yaşlanma etkisini önlerler.

Girne Cad. No: 9/A
Karsiyaka / Izmir / TURKEY

+90 (232) 463 66 32
+90 (530) 775 11 87

Çalışma Saatleri
Paz - Cum: 9:00 - 20:00

Randevu Talebi
info@kordondent.com.tr