Diş Beyazlatma

1. Ofis Power Bleaching (Klinikte uygulama)

Ofis ortamında yaklaşık 1 saat içinde hekimin beyazlatıcı jeli ve bu jeli aktive eden ışık kaynağını uygulaması ile gerçekleştirilir.

Uygulama Sırasında:

  • Diş etleriniz özel bir bariyer maddesi ile korunur.
  • Beyazlatma jeli dişlerinize sürülür ve siz arkanıza yaslanıp dilediğiniz TV, DVD, CD’yi dinlerken ışık kaynağı aktive edilir.
  • 20’şer dakikalık 2 devrede verilen LED ışığı ile 1 saat içinde beyazlatma işleminiz tamamlanmış olur.

Kliniğimizde kullanılan ofis beyazlatma sistemi, düşük yoğunlukta jel ile 8-10 ton beyazlatma sağlaması, renk geri dönüşünün ve işlem sonrası hassasiyetin minumumda olması sebebiyle tercih edilmiştir.

Diş Beyazlatmada en hızlı yöntemdir. Bir saat içerisinde dişler kat kat daha beyaz olur.

2. Evde Beyazlatma

Evde beyazlatma ağızdan alınan basit bir ölçü ile kişiye özel hazırlanan plastik ağızlıkların içine carbamid peroksit esaslı jeller konularak yapılan beyazlatma işlemidir. Ortalama 5-7 günde istenen beyazlama sağlanır. Günde 4-8 saat takılması gereklidir( renge ve jele bağlı olarak). Çeşitli yoğunlukta jeller kullanılır. Jeller buzdolabında saklanmalıdır. İlk 3 gün mutlaka arka arkaya kullanılmalıdır, sonra ara verilebilir. Kullanım esnasında olabildiğince renklendirici ajanlardan (çay, kahve, sigara, şarap, tıbbi gargaralar vb.) uzak durulmalıdır.

Dişlerdeki renklenme 2 çeşittir.

  1. İç renklenme: Dişin içine işlemiş ve fırçalama ile çıkarılamayan renklenmelerdir. Dişlerin oluşumları esnasında meydana gelen yapısal bozukluklar da (ilaçlara bağlı veya fazla flor alımına bağlı vb.) bu sınıfa girer. Bleaching işlemi bu tip vakaların büyük bir kısmında çok başarılı olur.
  2. Dış lekelenmeler: Diş yüzeyine bazı gıdalardan, sigara, çay, kahve gibi boyayıcı ajanlardan yapışan renklenmelerdir. Çoğunlukla diştaşı temizliği ve sonrasında yapılan profesyonel fırçalama ile bu lekelerden kurtulmak mümkündür.

Farklı renklenmeler farklı tedaviler gerektirir. Bu nedenle ne tip bir uygulama yapılması gerektiğine diş hekiminiz ile birlikte karar vermeniz en doğrusudur.

Bleaching işleminde dikkat edilmesi gerekenler ise...

  1. Dişetlerini dikkatli bir şekilde korumak,
  2. Kullanılan ilacın yoğunluğu (diş beyazlatma jelleri farklı oranlarda carbamid peroksit içermektedir) ile kullanım sürelerinin doğru ayarlanması.

Beyazlatma işlemi sırasında veya sonrasında bazı kişiler hafif bir hassasiyet şikayetinde bulunurlar. Bu hassasiyet 1-3 gün arasında tamamen kaybolacaktır. Önemli olan kullanılan sistemin gerektirdiği prosedürlerin eksiksiz ve doğru olarak yerine getirilmesidir. Beyazlatma işlemi uygun kişiler tarafından yapıldığında zararsız ve çok etkili bir estetiği geliştirme metodudur.

Merak Edilenler?

DİŞLERİM NE KADAR BEYAZLAŞACAK?
Dişlerin beyazlaşmaları öncelikle başlangıç renkleri ile ilgilidir. Sarı tonu dişler kolaylıkla 6-8 ton beyazlayabilirken, yeşil-gri tonundaki dişlerin beyazlaması daha zor olmaktadır. Kısacası beyazlama miktarı kişiden kişiye değişmekle birlikte hekiminiz ilk seansta dişlerinizin ne kadar beyazlayabileceği hakkında yaklaşık bir bilgi verecektir.

HASSAS DİŞLERİM VARSA NASIL ETKİLENİR?
Power Bleaching Sistemi tamamıyla ağrısızdır. Uygulanan kişilerin %10’undan azı uygulama sonrası hafif bir sızlama veya hassasiyet hissedilebilir. Bu da daha çok dişlerinde hafif aşınma ve çatlak olan kişilerde olur. Aşınmalar fazla ise o bölgelerin dolgu ile kapatılması gerekebilir.Eğer hassasiyet olursa hafif bir ağrı kesici ile giderilir. Uygulamadan 24 saat sonraya kadar çok sıcak/soğuk içecek ve gıdalardan ayrıca sigara, kahve, çay, kola ve kırmızı şarap gibi boyalı ajanlardan uzak durmanız gerekmektedir.
 

KURON, DOLGU VE BONDİNGLERİ NASIL ETKİLER?
Power Bleaching Sistemi kuron, dolgu ve bonding’lerde olan lekeleri çıkarmakta çok başarılı olmuştur. Bununla beraber herhangi bir beyazlatma sistemi kuron, dolgu ve bondinglerin rengini ağartamaz. Diş Hekiminiz dişlerinizi muayene ederek alınabilecek neticeleri size açıklayacaktır.

NE KADAR DAYANIR?
Power bleaching Sistemi ile alınan netice uzun sürelidir (2-3 yıl). Bu süre size de bağlıdır. Aşırı sigara içimi, aşırı çay-kahve-kola gibi renkli gıda alışkanlıklarınız bu süreyi etkiler.

Girne Cad. No: 9/A
Karsiyaka / Izmir / TURKEY

+90 (232) 463 66 32
+90 (530) 775 11 87

Çalışma Saatleri
Paz - Cum: 9:00 - 20:00

Randevu Talebi
info@kordondent.com.tr